Aktualności

Smart Repair – nowa technologia odnowy samochodów

26 lutego 2021 | Blog

Samochody mają to do siebie, że przez każdego ich właściciela są eksploatowane do granic swoich możliwości. W takich czasach żyjemy i z tym trzeba się pogodzić. Towarzyszy temu, niestety, bardzo częste ich uszkadzanie. Najbardziej dają się tutaj we znaki drobne usterki natury wizualnej, których nie zawsze chcemy się pozbywać. Wcale nie bez powodu bowiem ich naprawę uznajemy za czasochłonną i nieopłacalną. Nowoczesne technologie przygotowały jednak rozwiązanie pozbywające się obu tych aspektów. Przedstawiamy Smart Repair, a zatem inteligentną naprawę. Czym ona tak właściwie jest i jakie są zalety płynące z sięgnięcia po nią? O tym – w dzisiejszym wpisie.

Czym tak właściwie jest Smart Repair?

Smart (Small Modular Area Repair Technology) Repair to technologia opracowana z myślą o radzeniu sobie z naprawą niewielkich uszkodzeń pojazdu niedużymi nakładami finansowymi. Zakłada działanie wyłącznie w obrębie dotkniętych uszkodzeniami fragmentów. W przypadku zarysowań na przykład nie trzeba na nowo lakierować całego elementu dotkniętego nimi i cieniować tych sąsiadujących mu. Smart Repair dotyka zarówno zewnętrznych części auta, jak i jego wnętrza – co ważne, mogą po niego sięgać zarówno właściciele samochodów nowych, jak i tych już przez wiele lat użytkowanych.

U większości firm profesjonalnie zajmujących się motoryzacją, naprawami i renowacjami przeprowadzenie usługi Smart Repair możliwe jest na autach wszystkich istniejących marek. Tak jest chociażby w firmie Custom BB, która napraw Smart dokonuje od lat, a która jest podmiotem zdecydowanie godnym zaufania. Pod tym i pod każdym innym względem.

Jakie są zalety technologii i usługi Smart Repair?

Jako użytkownicy samochodów z pewnością mamy świadomość tego, że każda bezkolizyjna jazda kiedyś się kończy – zwłaszcza przy częstej eksploatacji tychże pojazdów. Tym bardziej jesteśmy w stanie docenić wszelkie zalety towarzyszące najnowocześniejszej technologii Smart Repair. Do tych zdecydowanie najistotniejszych zaliczyć można:

  • czas realizacji usługi – Smart Repair pozwala na bardzo szybkie pozbywanie się uszkodzeń, ubytków i defektów. Szacuje się, że wgniecenia karoserii, rysy, zadrapania i inne rzeczy jest w stanie zniwelować w maksymalnie 90 minut (30 minut w przypadku wgnieceń), a lakierowanie przeprowadzić w czasie nieprzekraczającym 3 godzin. Nie narusza się przy tym całych elementów, a działa miejscowo, dotykając wyłącznie miejsce samej szkody;lakiernictwo smart repair
  • szeroki zakres obejmowanych szkód – Smart Repair pokrywa niemal każde możliwe uszkodzenia zarówno w zewnętrznej powłoce auta, jak i w jego wnętrzu. Chodzi tutaj jednak wyłącznie o niewielkie mankamenty. Podczas gdy technologia ta sprawdzi się w przypadku aut po drobnych kolizjach, okaże się nieskuteczna w radzeniu sobie ze skutkami większych wypadków, wymagającymi bardziej kompleksowych napraw i wymiany lub naprawy całych elementów;
  • możliwość szybkiego podniesienia wartości samochodu – jako że Smart Repair jest usługą przebiegającą bardzo szybko, a przy okazji kosztującą niewiele, jest w stanie bardzo szybko podnieść wartość posiadanego przez nas samochodu. Nie tylko więc wpływa na wrażenia estetyczne właściciela auta, ale też pozwala sprzedać je znacznie drożej;
  • wysoka skuteczność – Smart Repair jest rzeczywiście skuteczne. Nie maskuje wszystkich ubytków i usterek, a realnie się ich pozbywa, pozostawiając samochód w stanie jak sprzed ich powstania;
  • szansa na uniknięcie dodatkowych kosztów – w przypadku poważnych zadrapań zazwyczaj pojawia się konieczność lakierowania całego elementu dotkniętego właśnie nimi. W kontekście wnętrza z kolei uszkodzone elementy bardzo często trzeba wymienić – najczęściej na nowe, które u producentów potrafią kosztować krocie. Podobnie jest z wieloma innymi rzeczami. Jako że Smart Repair sprawdza się w radzeniu sobie z problemami w sposób nieinwazyjny, pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na wymianie uszkodzonych elementów. Ta przestaje bowiem być konieczna. Technologia radzi sobie również w sytuacjach, w których tradycyjne sposoby zawodzą – to właśnie jej uniwersalność i wszechstronność są jej największymi zaletami.

Podsumowanie

Choć naprawy lakiernicze czy wszystkie inne mające na celu radzenie sobie z najbardziej powszechnymi powierzchownymi uszkodzeniami samochodów większość z nas kojarzy z długotrwałym i kosztownym pobytem w warsztacie samochodowym czy u lakiernika, dziś wcale nie jest on konieczny. Wszystko za sprawą usługi Smart Repair, która bije rekordy popularności na całym świecie, a powoli staje się też powszechna i w Polsce. Choć w ofercie mają ją wyłącznie najlepsze firmy, jak chociażby Custom BB, warto po nią sięgnąć, gdyż pozwala ona pozbyć się drobnych, ale często spędzających sen z powiek uszkodzeń w zaledwie kilka godzin, przy naprawdę niskich nakładach finansowych.