Aktualności

Powypadkowe naprawy bezgotówkowe

10 czerwca 2021 | Blog

W warsztacie blacharsko-lakierniczym w Bielsku-Białej realizowanych jest wiele napraw powypadkowych samochodów osobowych. W ramach zleceń przeprowadzane są naprawy blacharskie, które pozwalają na sprawne przywrócenie pojazdu do dawnego wyglądu. Wielu właścicieli samochodów już doceniło korzyści, jakie dają powypadkowe naprawy bezgotówkowe. Jest to bezpieczny i bardzo wygodny sposób naprawy uszkodzonego auta. Warunkiem jest jednak wybór sprawdzonego warsztatu, który samodzielnie rozlicza się z ubezpieczycielem.

Czym są powypadkowe naprawy bezgotówkowe?

Powypadkowe naprawy bezgotówkowe należą do jednej z form likwidacji zaistniałej szkody. Jest ona najczęściej wybierana przez właścicieli samochodów, ponieważ kojarzy się z bezproblemowymi rozliczeniami. Podejmując decyzję o tej formie współpracy z warsztatem trzeba uwzględnić kilka niuansów. Bezgotówkowa naprawa opiera się na takich dokumentach jak: cesja wierzytelności lub upoważnienie do odbioru odszkodowania.

Przy czym cesja wierzytelności jest najczęściej wybieranym sposobem powypadkowej naprawy bezgotówkowej. Poszkodowany kierowca ceduje na warsztat przysługujące mu prawa do odbioru odszkodowania. Na tej podstawie warsztat rozlicza się z ubezpieczycielem bez udziału właściciela pojazdu. Innym rozwiązaniem jest upoważnienie do odbioru odszkodowania. Na czym to polega? Osoba poszkodowana sporządza na piśmie upoważnienie dla danego warsztat do odbioru odszkodowania za wykonaną naprawę auta.

Powypadkowe naprawy bezgotówkowe – wygoda i sprawność działania

Warsztat blacharsko-lakierniczy współpracuje z wieloma ubezpieczycielami w kraju, dzięki czemu na życzenie klientów wykonuje bezgotówkowe naprawy. Właściciele samochodów mogą liczyć na pomoc we wszystkich formalnościach dotyczących likwidacji szkody. Jest to bardzo wygodny sposób rozliczeń za naprawę powypadkową, ponieważ nie trzeba poszukiwać czasami nawet dużych środków finansowych na jej wykonanie.

Samochód jest naprawiany w krótkim czasie i odbierany z warsztatu w idealnym stanie. Jak na pewno wielu kierowców wie, wypłata odszkodowania przez towarzystwa ubezpieczeniowe nie jest realizowana ekspresowo, czasami trzeba poczekać kilka tygodni. Ten problem dotyczy już tylko warsztatu, poszkodowany może w pełni korzystać z naprawionego auta.   

Warsztat przychodzi z pomocą swoim klientom, oferuje kompleksowe naprawy powypadkowe. Posiadając na wyposażeniu nowoczesny sprzęt jest w stanie podjąć się nawet trudnych napraw blacharskich. Wszystkie zlecone prace wykonuje dokładnie i sprawnie, dzięki czemu klienci są zawsze zadowoleni. Jeżeli zdarzy się taki przypadek i będzie konieczna naprawa powypadkowa, wystarczy skontaktować się z warsztatem i poinformować o takiej konieczności. Pracownik warsztatu udzieli szczegółowych wskazówek jak załatwić bezgotówkową formę rozliczeń. Jeżeli klient będzie miał taką potrzebę może skorzystać z samochodu zastępczego.

Jak przebiega procedura powypadkowej naprawy bezgotówkowej?

Bezgotówkowa likwidacją szkody przebiega w następujący sposób:Powypadkowe naprawy bezgotowkowe

  • Poszkodowany kierowca zgłasza zaistniałą szkodę do ubezpieczyciela
  • Ubezpieczyciel kieruje do warsztatu rzeczoznawcę, który dokonuje oględzin auta
  • Przedstawiciel warsztatu kontaktuje się z właścicielem samochodu i ubezpieczycielem uzgadniając sposób naprawy
  • Warsztat blacharsko lakierniczy przedstawia do zatwierdzenia przygotowany kosztorys naprawy
  • Zostają zamówione części i środki, po czym następuje naprawa auta
  • Właściciel otrzymuje naprawiony samochód
  • Warsztat przygotowuje i przekazuje dokumentację naprawczą do ubezpieczyciela
  •  Po sprawdzeniu przez ubezpieczyciela dokumentacji na rzecz warsztatu zostają wypłacane środki finansowe.

Taka forma likwidacji szkód ogranicza do minimum formalności, które musi załatwić poszkodowany. Jest to niezwykle wygodne, praktyczne i bezstresowe, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.  

Korzyści, jakie kierowcy zauważają dzięki bezgotówkowej formie likwidacji szkody

Przywrócenie sprawności samochodu w krótkim czasie bez wkładania własnych pieniędzy zostało uznano przez kierowców za najlepszy sposób rozliczeń z warsztatem i ubezpieczycielem. Przekierowanie formalności na warsztat wykonujący powypadkową naprawę bezgotówkową jest dużym ułatwieniem i pozwala spokojnie przejść do codziennych czynności. Kierowcy, którzy wskutek stłuczki czy poważniejszej kolizji komunikacyjnej utracili możliwość korzystania ze swojego auta nie muszą sporządzać długiej listy dokumentów. Wszystkie czynności rzeczoznawca przeprowadza w warsztacie, nie angażując poszkodowanego.Tam również sporządzana jest pełna dokumentacja bezgotówkowej likwidacji szkody. Sprawne podpisanie umowy przez warsztat z ubezpieczycielem zapewnia szybkie podjęcie decyzji i bezgotówkowe wykonanie naprawy, co nie nakłada na klienta konieczności inwestowania własnych środków w celu usunięcia szkody.

Profesjonalnie wyposażony warsztat blacharsko lakierniczy wykorzystuje nowoczesne technologie i sprzęt, dzięki czemu przywrócenie sprawności pojazdu po wypadku nie nastręcza żadnych trudności. Jest to kompleksowa usługa począwszy od przyjęcia zgłoszenia o zaistniałej szkodzie po wydanie auta po naprawie. Warsztat zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, sterowaną komorę lakierniczą, nowoczesny sprzęt do spawania plastików. Wszystkie te czynniki skracają czas naprawy do minimum.